birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.04.2020 11:05

Esenyurt PTT önünde sosyal mesafesiz kalabalık

İhtiyaç sahiplerine bin lira nakit ödemelerinin ikinci gününde de sosyal mesafe kuralına uymayarak PTT önlerinde biriken kalabalıklar görüldü

Esenyurt PTT önünde sosyal mesafesiz kalabalık

Esenyurt'ta PTT şubesi önünde oluşan yoğunlukta yurttaşlar 'sosyal mesafe' kuralına yine uymadı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye bin lira tutarında yapılan ödemelerinin ikinci gününde de PTT önlerinde yoğunluk oluştu. DHA'nın haberine göre Esenyurt'ta sabah saatlerinde PTT şubesi önüne gelen yurttaşlar sıra beklerken "sosyal mesafe" kuralına uymadı. Uzun kuyrukların oluştuğu PTT önüne gelen polis ve zabıta ekipleri vatandaşları sosyal mesafe kuralı konusunda bekleyenleri uyardı.

Yoğun kalabalık görenlerde korku yarattı.

8 bin 852 vaka ile İstanbul, Türkiye'deki toplam koronavirüs vakalarının yüzde 56’sını oluşturuyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da son olarak "Sağlık Bakanımız Sayın Koca, bizim de daha önce belirttiğimiz gibi salgının Türkiye merkezinin İstanbul olduğunu açıkladı. Toplam hasta sayısının yüzde 60’ının İstanbul’da olduğunu paylaştı. En azından İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır" çağrısında bulunmuştu.

esenyurt-ptt-onunde-sosyal-mesafesiz-kalabalik-709703-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız