birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.07.2020 14:09

Esenyurt'ta 30 yıllık kuyumcu altınlarla kaçtı iddiası

İstanbul Esenyurt'ta 30 yıllık bir kuyumcu iddiaya göre yüzlerce yurttaşın emaneten tuttuğu altınlarıyla birlikte kayıplara karıştı. 2 gündür dükkanı açmayan kuyumcunun önüne gelen yurttaşlar mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Esenyurt'ta 30 yıllık kuyumcu altınlarla kaçtı iddiası

İstanbul Esenyurt'ta bulunan bir kuyumcu yurttaşların iddiasına göre para karşılığı aldığı altınlarını sakladı. Aylardır altınlarını alamayan yurttaşlar 2 gündür de açmayan kuyumcunun önünde bugün toplandı.

DHA'nın haberine göre, kuyumcunun kaçtığını ileri süren yurttaşlar mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Binlerce liralık altının kuyumcuda olduğunu söyleyen yurttaşlar, telefonla da ulaşamadıklarını belirtti.

Mağdur yurttaşlardan Cemile Yıldırım, bugün saat 11'de altınlarını almak için anlaştıklarını ancak geri dönüş olmadığını ifade ederek, "Haziran ayının 2'sinde geldim ödemeyi yaptım kendisine. O günden beri yok hazır değil dedi bana. 'Çarşamba 11'de gel' dedi geldik ama yok" dedi.

"MİLLETE SAHTE DEKONTLAR ATIYORLAR"

Mağdur yurttaşlardan Mehmet Bozdağ ise, "Herkesin aynı şekilde dolandırıp kaçtılar. Adam yok piyasada. En son Pazartesi günü geldi o günden beri yok. Telefonları şu anda kapalı firari kimse nerede olduğunu bilmiyor. Ödeyeceğim dedi ama yalan millete sahte dekontlar atıyorlar" diye konuştu.

Yakın zamanda düğünü olduğunu ve büyük mağduriyet yaşadığını kaydeden Ömürcan Gültekin isimli yurttaş ise, "Düğün yapacaktım bize bugün dediler ama şu anda kimse yok" şeklinde konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız