birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Esenyurt'ta annesi ve kardeşlerini katleden Ömer Orak, hayatını kaybetti

Esenyurt'ta annesi ve 2 kardeşini öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan Ömer Orak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Orak'ın amcasının oğluna "Ben ailemi öldüreceğim haberiniz olsun" diye mesaj attığı öğrenildi.

GÜNCEL 06.07.2022 15:28
Esenyurt'ta annesi ve kardeşlerini katleden Ömer Orak, hayatını kaybetti Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Annesi Nurten Orak ve 2.5 aylık hamile olduğu öğrenilen kız kardeşi Esra Yamak ile Yasin Orak'ı silahla vurarak öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan Ömer Orak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Nurten Orak'ın eşinin 5 yıl önce intihar ettiği öğrenilirken ailenin hayatta kalan tek üyesinin olay anında evde olmayan Ersin Orak olduğu belirtildi.

Ömer Orak'ın, kuzenine mesaj göndererek "Ben bunları öldürdüm, gelin cenazeyi alın" dediği ortaya çıktı. Orak'ın yaklaşık 3 yıldır işsiz olduğunu söyleyen dayısı İsa Kuş, "Hiç dışarı çıkmıyordu, sabaha kadar internet oyunlarıyla vakit geçiriyordu. Cinnet mi geçirdi bilmiyoruz" dedi.

BABASI DA İNTİHAR ETMİŞ

Katliam sonrası, yakınları cenazeleri teslim almak için bugün Adli Tıp Kurumu'na geldi. Nurten Orak'ın eşinin de 5 yıl önce binadan atlayarak intihar ettiği öğrenildi. Ailenin hayatta kalan tek üyesinin ise çalıştığı için olay anında evde olmayan Ersin Orak olduğu belirtildi.

'MEKTUP BIRAKTIĞINI GÖRMEDİK'

Nurten Orak'ın ağabeyi, İsa Kuş, yeğeninin hiç dışarı çıkmadığını, tüm vaktini internet oyunlarıyla geçirdiğini anlattı. Kuş "23 yaşındaydı. 7-8 aylık yeni gelindi kız kardeşi. Onu da öldürmüş. O da bir arka sokakta yaşıyor, annesini görmeye gelmiş. Pazara gelmiş, annemi görüp öyle gideyim demiş. Cinnet mi geçirdi bilmiyorum. Artık silahı nereden bulduysa gelmiş, hepsini öldürmüş. Psikolojik sorunu olmadan nasıl annesini öldürsün. Annene değil, hayvana bile kurşun sıkamazsın. Amcasının oğluna mesaj göndermiş, 'Ben bunları öldürdüm gelin cenazeyi alın' demiş. Sonra kendine sıkmış. Hastanedeydi, sonra o da öldü. Biz mektup bıraktığına dair bir şey görmedik, mesaj göndermiş" diye konuştu.

Akrabaları Bedrettin Akdeniz ise, "Amcasının oğluna mesaj atıyor. Ben ailemi öldüreceğim, haberiniz olsun diyor. Önce annesini, diğer kardeşini vuruyor. Kız kardeşi de pazardan gelip annemi göreyim diyor. İçeri girince kız kardeşini de vuruyor. Bir mermi de kendi kafasına sıkıyor. 2 saat sonra o da vefat etti. 4 cenazemiz var" dedi.

Cenazelerin Arnavutköy Taşoluk mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol