birgün

4° AÇIK

GÜNCEL 27.11.2021 19:11

Esenyurt’ta halk ekmek kuyruğu: “İçimizi acıtıyor”

İBB Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Esenyurt’taki Halk Ekmek büfesi önündeki kuyruğu gözler önüne serdi.

Esenyurt’ta halk ekmek kuyruğu: “İçimizi acıtıyor”

Türkiye’deki ekonomik kriz, halkın geçim sıkıntısını her geçen gün daha da artıyor. Artık ekmek bile yurttaşlar için ‘kolay lokma’ değil.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Esenyurt’taki Halk Ekmek büfesi önünde oluşan yoğunluğu gözler önüne serdi.

Nama tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Bugün İstanbul genelinde 3 fabrikamızda “1 Milyon 356 Bin” normal ekmek ürettik. Bu kuyruklar içimizi acıtıyor! Bu derin yoksulluğun net fotoğrafıdır. Üzgünüm, üzgün!”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol