birgün

27° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 30.07.2020 14:39

Eşitlik İçin Kadın Platformu’ndan Kuşadası Belediye Başkanı’na ziyaret

Eşitlik İçin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmenin tartışıldığı günlerde Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile görüştü.

Eşitlik İçin Kadın Platformu’ndan Kuşadası Belediye Başkanı’na ziyaret

SERAP DALKILIÇ / KUŞADASI

Türkiyeli 310’dan fazla kadın örgütü ve 150’yi aşkın farklı sivil toplum örgütünden oluşan Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik saldırılara tepki gösterdi. EŞİK, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alan iktidara sözleşmeden çekilmeme çağrısı yaptı.

Kuşadası yerelinde ise; Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kuşadası Belediye Başkanı ile bir toplantı düzenledi.

Belediye Başkanı Ömer Günel konuyla ilgili olarak her zaman olduğu gibi kadınların yanında yer alarak her türlü desteği vereceğini belirtti.

Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK)'in ortak afiş ve pankartları Belediye Binasında ve reklam panolarında yer aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız