birgün

27° AZ BULUTLU

AVRUPA 12.09.2020 17:08

Eski AFD'li siyasetçi, belediye seçimlerinde SPD'den aday oldu

Eski AFD'li siyasetçi, belediye seçimlerinde SPD'den aday oldu

Almanya’da Kuzey Ren Westfalya Eyaleti’nde Pazar günü yapılacak belediye seçimlerinde yarış devam ederken, Hamborn Belediye Meclisi’ne SPD’den aday olan Nils Benninghoff’un aşırı sağcı AFD’li (Almanya İçin Alternatif) olduğu ortaya çıktı. 2016’da AFD’nin Duisburg ilçe yönetim kurulunda görev yapan Benninghoff’un şimdi SPD’den aday olması ortalığı kartıştırdı.

Tjb-presse’ten Metin Es'in haberine göre, yabancı düşmanı söylemleriyle bilinen ve son dönemlerde özellikle Almanya’nın doğusunda oylarını artıran AFD’li eski bir yerel siyasetçinin, SPD’den aday gösterilmesi bütün dikkatleri üzerine çekiyor.

Duisburg’ta SPD belediye meclisine adaylarını açıkladığı sırada SPD Federal Milletvekili Mahmut Özdemir’in sosyal medyadaki paylaşımında Nils Benninghoff’un adı geçiyor.

Aynı semtte aday olan SPD’li Claus Kröenke’nin de bulunduğu fotograflı paylaşımda SPD Milletvekili Mahmut Özdemir, eski AFD’li Nils Benninghoff için "Marxloh’ta bölge temsilciliği için büyük bir SPD adayı“ olarak nitelendirmiş.

Milletvekili Mahmut Özdemir, 24 Haziran 2020’deki sosyal medya paylaşımında adayların değerlendirmesini yapmış.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız