birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Eski AKP'li başkan seçimle ilgili evrakları yakarken yakalandı

Çorum'da seçimle ilgili 'resmi olmayan' evrakları yakarken yakalanan eski AKP’li Fevzi Demir gözaltına alındı.

GÜNCEL 18.09.2022 08:18
Eski AKP'li başkan seçimle ilgili evrakları yakarken yakalandı Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

Çorum'da önceki dönem AKP Akkent Mahalle Başkanlığı yapan Fevzi Demir, şehir merkezine yakın boş bir alanda seçimle ilgili “resmi olmayan” evrakları yakarken polis tarafından yakalandı. Yanmış renkli baskılı kağıtların üzerinde okul ismi ve “il genel meclisi” oy takibine ait bilgiler olduğu görüldü.

ANKA'dan Erkan Karaca'nın haberine göre; Çorum'da geçen dönem AKP Akkent Mahalle Başkanlığı yapan Fevzi Demir, seçimle ilgili evrakları yakarken polis tarafından yakalandı. Edinilen bilgiye göre; vatandaşların durumdan şüphelenerek haber vermesi üzerine eski ekin yolu yakınlarındaki alana gelen polis ekipleri Fevzi Demir’i seçimle ilgili kağıtları yakmaya çalıştığı sırada yakaladı.

Polis ekiplerinin inceleme yaptığı sırada telefonla AKP İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’yı arayarak bilgi veren Fevzi Demir, evrakın parti tarafından kendilerine verilen ve oyların yazıldığı resmi olmayan evrak olduğunu söyledi etti. Demir, AKP İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya bilgi vermesinin ardından, konuşmaları için cep telefonunu polislere verdi.

Polisin “Siyasi kimliğiniz var mı” sorusuna “Önceki dönem AKP Akkent Mahalle Başkanı” yanıtını veren Fevzi Demir, kağıtların eski olduğunu ve imha ettiğini belirtirken polis ekipleri bir kısmı yanmış kağıtlara el koydu. Fevzi Demir, ifadesi alınmak üzere gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol