birgün

8° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 08.12.2019 16:58

Eski AKP’li vekil: Binlerce liraya devlet kadrosu satıyorlar!

AKP’li eski vekil Abdurrahman Kurt, Diyarbakır’da kamu kurumlarında kadro için binlerce liralık bir piyasanın oluştuğunu öne sürdü

Eski AKP’li vekil: Binlerce liraya devlet kadrosu satıyorlar!

AKP Eski milletvekili ve partinin eski Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Kurt, Diyarbakır’da kamu kurumlarına kadroların binlerce liraya satıldığını iddia etti.

Kurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Diyarbakır’da kamu kurumlarında eleman alımında Devlet Su İşleri (DSİ) için 80 lira, havaalanında silahlı güvenlik görevlisi olabilmek için 22 bin lira ödemek gerektiğini öne sürdü.

Kurt’un paylaşımları şöyle:

eski-akp-li-vekil-binlerce-liraya-kadro-satiyorlar-658933-1.

AKP eski Diyarbakır İl Başkanı olan Kurt, ayrıca TBMM’nin 23. Dönemi’nde milletvekili olarak görev yaptı. Kurt, çözüm sürecinde oluşturulan 63 kişilik ‘akil insanlar heyeti’nde de görev aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız