birgün

29° AZ BULUTLU

DÜNYA 20.11.2019 13:54

Eski Almanya Cumhurbaşkanı'nın oğlu öldürüldü

Eski Almanya Cumhurbaşkanı'nın oğlu öldürüldü

Almanya'nın eski Cumhurbaşkanlarından Richard von Weizsacker'in oğlu Berlin'de uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Saldırıda bir polis de ağır yaralandı.

Almanya'nın altıncı Cumhurbaşkanı Richard von Weizsacker'in oğlu Fritz von Weizsacker, Berlin'de görev yaptığı hastanede uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Schlosspark Hastanesi'nde dahiliye bölümü başhekimi olarak görev yapan Fritz von Weizsacker'in, kamuya açık bir seminer verdiği sırada bir kişi tarafından bıçaklandığı açıklandı.

59 yaşındaki Weizsacker'in meslektaşlarının tüm müdahalesine rağmen olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Bu sırada dinleyiciler arasında bir polis memurunun da tesadüfen orada olduğu ancak olaya müdahale etmeye çalışırken yaralandığı öğrenildi.

Polis Sözcüsü Michael Gassen, "Saldırganın motivasyonunu bilmiyoruz" dedi ve adamın gözaltında olduğunu söyledi.

Richard von Weizsäcker'in 4 çocuğundan biri olan Fritz von Weizsäcker'ın daha önce Almanya'nın farklı şehirlerinin yanı sıra İsviçre ve ABD'de de görev yaptığı biliniyor.

'Birleşmenin Cumhurbaşkanı'

1984-1994 yılları arasında Almanya'nın altıncı cumhurbaşkanı olarak görev yapan Richard von Weizsäcker 2015 yılında vefat etmişti. Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesi onun cumhurbaşkanlığı sırasında gerçekleştiği için Von Weizsäcker "Birleşmenin Cumhurbaşkanı" olarak da anılıyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız