birgün

3° KAPALI

Eski AYM üyesi, eski AKP’li vekil ve bazı bürokratlar DEVA Partisi’ne katıldı

Eski AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, emekli Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı, SGK Başkanlarından Fatih Acar, KKTC Merkez Bankası Başkanlarından Mehmet Emin Özcan ve Yurtdışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlerinden Hasan Kaplan, DEVA Partisi'ne katıldı. Partiye katılan isimlerin rozetlerini DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan taktı.

SİYASET 31.10.2022 16:30
Eski AYM üyesi, eski AKP’li vekil ve bazı bürokratlar DEVA Partisi’ne katıldı
Abone Ol google-news

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlenen törende 23 ve 24. dönem AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, emekli Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı, SGK Başkanlarından Fatih Acar, KKTC Merkez Bankası Başkanlarından Mehmet Emin Özcan ve Yurtdışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlerinden Hasan Kaplan’a DEVA Partisi rozetlerini taktı.

Katılım töreninde konuşan Babacan, partisinin Türkiye’nin güçlü bir kadro hareketi olduğunu ve kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Babacan, “Toplumun kılcal damarlarından partimize doğru akış var. Onun için kendimize ‘ana akım siyasi parti’ diyoruz. Her mahallede DEVA’ya açılan kapılar var. Her mahallenin de DEVA’da yeri var” ifadelerini kullandı.

Partiye katılımları DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, sosyal medya hesabından paylaştı.

'TÜRKİYE YÜZYILI' MASALI ANLATIYORLAR'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “Türkiye Yüzyılı” programını eleştiren Babacan, “20. yüzyılın figürlerini yan yana dizmişler, ‘Türkiye Yüzyılı’ diyorlar. Geçen yüzyılda ne kadar büyük varsa o krizi üretenleri yan yana dizip ‘Türkiye Yüzyılı’ masalı anlatıyorlar. Konuşma metinlerine bakın, yaptıklarının tam tersi. Prompterdan hak, eşitlik, birleştiricilik akıyor ama gerçekte kavga, düşmanlık, ayrışma devam ediyor. Türkiye’nin yeni yüzyılında bu otoriter zihniyete yer yok. Türkiye’nin yeni yüzyılında kavga, dövüş, hakaret, aşağılama, açlık, sefalet, onur kırıcı muamele olmayacak. Kutuplaştırma, düşmanlaştırma olmayacak. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında DEVA olacak, yeni hikâyeyi DEVA Partisi yazacak.

Adaletsizlik, ekonomik kriz vardı. Açlık, yokluk vardı. 1994 ekonomik çöküşünün sebebi Çiller vardı. 28 Şubat’ın destekçisi Perinçek vardı. 2001-2002 ekonomik krizinin ortağı Bahçeli oradaydı. 2018’den beri tek imzayla kararlar alan, memlekete çöküş ardına çöküş yaşatan Erdoğan vardı.

'BİZİM ANAYASA ÇALIŞMAMIZ HAZIR'

“Sayın Erdoğan hâlâ yeni anayasa sayıklıyor. Takıldı plak” ifadelerini kullanan Babacan şöyle devam etti:

28 Ocak 2021 tarihinde Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le ilgili partiler arası süreci başlattığımızı ilan ettik. 4 gün sonra ‘Yeni anayasa çalışmaya başlıyoruz’ dedi. Sayın Bahçeli de defalarca yeni anayasa çalışmasını başlatacaklarını açıkladı. Aradan tam 1 yıl 9 ay geçti. Soruyorum Sayın Erdoğan’a: Yeni anayasa hazırlığınız nerede? Biz ilan ettik. Kendi çalışmamızı zaten bitirmiştik. Altı partinin mutabakatıyla mutabakat metnimizi açıkladık. Bizim anayasa değişiklik çalışmamız hazır. Peki sizin yeni anayasanız nerede? ‘Türkiye’nin en güçlü siyasi kadrosuyuz. Her alanda yetişmiş, işini bilen, tecrübeli kadrolar DEVA çatısının altında. Bu kadrolarla bırakın biri, bırakın onu, elli tane kabine çıkarırız. Elli tane bakanlar kurulu çıkar bu kadrolardan. Her bir bakanlar kurulu da şu ankinden çok daha iyi işini yapar.

DEVA Partisi’ne siyaset, iş dünyası, yargı ve bürokrasiden yeni katılımlar oldu. Ali Babacan, partisinin genel merkezinde bugün düzenlenen törende 23 ve 24. Dönem Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, emekli Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı, eski SGK Başkanı Fatih Acar, eski KKTC Merkez Bankası Başkanı Mehmet Emin Özcan ve eski Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü Hasan Kaplan’a rozetlerini taktı.

Katılım töreninde konuşan Ali Babacan, partisinin Türkiye’nin güçlü bir kadro hareketi olduğunu ve kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Babacan, şöyle konuştu:

“Toplumun kılcal damarlarından partimize doğru akış var. Onun için kendimize ‘ana akım siyasi parti’ diyoruz. Her mahallede DEVA’ya açılan kapılar var. Her mahallenin de DEVA’da yeri var. Sağımıza 28 Şubatçıları, solumuza faili meçhullerle dolu 90’lı yılların karanlık yüzlerini dizmiyoruz.

Liyakat yoksa çöküş var. Dürüstlük yoksa numara var. O yüzden sağımıza, solumuza göğsümüzü kabartacak, liyakatli, dürüst kadrolar alıyoruz. Türkiye’nin tertemiz, iyi yetişmiş insanlarıyla omuz omuza vererek çalışıyoruz. Öyle birileri gibi sağımıza 28 Şubatçıları, solumuza faili meçhullerle dolu 90’lı yılların karanlık yüzlerini dizmiyoruz"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun