birgün

25° AÇIK

Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Akıncı'nın basın danışmanı Türkiye'ye alınmadı

Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı Muıstafa Akıncı'nın Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, “güvenlik gerekçesi” ile Türkiye’ye alınmadığını duyurdu.

GÜNCEL 07.07.2021 09:43
Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Akıncı'nın basın danışmanı Türkiye'ye alınmadı
Abone Ol google-news

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı'nın eski Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, Türkiye’ye alınmadığını duyurdu.

Gerekçe olarak kendisine “milli güvenliğe aykırı” denildiğini söyleyen Bizden, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul Sabiha Gökçen'e geldim. 8 Eylül 2020'de 5 yıllık giriş yasağı konmuş. Milli güvenliğe aykırı diye bir ifade kullanıldı gerekçe olarak. G82 dendi. Telefon ve param alınıyor. Sabah 6.20'de KKTC'ye geri gönderileceğim söylendi” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs'ın 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ali Bizden’e uygulanan zorba yöntemi” kınadığını belirtti.

Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "KKTC Cumhurbaşkanlığında görev sürem boyunca basın sorumlusu olarak sorumluluk üstlenen sayın Ali Bizden'in Sabiha Gökçen havaalanında Türkiye’ye girişine engel konarak telefonuna ve parasına el konulduğunu ve sabah saatlerinde geri gönderileceğini yapmış olduğu paylaşımdan öğrenmiş bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Akıncı, şöyle devam etti:

"Hakkında hiç bir yargı kararı ve aslında ortada bir suç yokken, bu değerli arkadaşımızın maruz kaldığı muamele yüz kızartıcıdır. Tek suçu benim yakın bir çalışma arkadaşım olmaktan ibaret olan Ali Bizden’e uygulanan bu antidemokratik zorba yöntemi şiddetle kınıyor, tüm toplum kesimlerimizi ve örgütlerimizi bu çirkinliğe karşı sesini yükseltmeye davet ediyorum."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun