birgün

20° AZ BULUTLU

Eski patronu ve arkadaşları tarafından işkenceye maruz bırakılan kadın: Can güvenliğim yok

Konya'da eski patronu Murat Demirci, nişanlısı ve arkadaşı tarafından işkenceye maruz bırakılan D.A. yaşadıklarını anlattı. D.A., “Dışarıda can güvenliğim olmadığını düşünüyorum” dedi.

KADIN 17.04.2022 11:07
Eski patronu ve arkadaşları tarafından işkenceye maruz bırakılan kadın: Can güvenliğim yok
Abone Ol google-news

Konya'da eski patronu Murat Demirci, nişanlısı ve arkadaşları tarafından M.K. ile birlikte işkenceye maruz bırakılan D.A., “Dışarıda can güvenliğim olmadığını düşünüyorum” dedi.

Sabah gazetesinden Tolga Yanık’ın haberine göre, D.A. “Onların dışarıya çıkacak düşüncesi bile beni ürkütüyor. İtiraz üzerine tutuklanmaları beni mutlu etti. İnsanların yüzüne bakamıyorum. Kimseyle konuşamıyorum" diye konuştu.

Mağdur kadınların vücudunda sigara söndüren, saçlarını ustura ile kesen, üzerindeki kıyafetleri çıkartıp cinsel istismarla tehdit eden Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşları Tuğba Demirci, D. A.'ya yaptıkları işkenceye rağmen adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış ancak M.K.'ye yönelik eylem nedeniyle tutuklanmıştı.

D. A.'nın avukatı Furkan Avcı'nın şüpheliler hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılıp, tutuklanmalarına yönelik yaptığı itiraz mahkemece kabul edilmiş, işkenceciler D. A.'ya yönelik eylemleri nedeniyle de tutuklanmıştı.

Bu kararın biraz da olsa kendisini mutlu ettiğini anlatan D. A., "Dışarıda can güvenliğim yok. Onların dışarıya çıkacak düşüncesi bile beni ürkütüyor. İtiraz üzerine tutuklanmaları biraz da olsa beni mutlu etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol