birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.04.2020 23:22

Eskişehir Belediyesi’nin aşevi hesabı bloke edildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile aşevi hesaplarının bloke edildiğini açıkladı

Eskişehir Belediyesi’nin aşevi hesabı bloke edildi

Koronavirüs salgını nedeniyle yurttaşlara ekonomik olarak destek olmak isteyen CHP'li belediyelerin yardım kampanyalarının engellenmelerinin ardından, CHP'li belediyeler tarafından uzun yıllardır aşevleri için kullanılan şartlı bağış hesapları da bloke edilmeye başlandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından bir duyuru yaparak, aşevi hesaplarının bloke edildiği açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kıymetli hemşehrilerimiz tam 25 yıldır hayırseverlerin destekleriyle gerçek ihtiyaç sahiplerine hizmet veren aşevi hesapları İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile bloke edilmiştir. Bu sebeple aşevimizin banka hesaplarına para yatırmamanızı rica ederiz.

Bugüne kadar desteğini esirgemeyen tüm yurttaşlarımıza teşekkür eder, imkanlarımız dahilinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğimizi, kamuoyunun bilgisine sunarız!”

Bugün, Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi, Antalya'da ise Muratpaşa Belediyesi aşevi hesapları da İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi gerekçe gösterilerek bloke edilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız