birgün

19° PARÇALI BULUTLU

Eskişehir'de direnişteki kuryelere tutanaklı tehdit

Eskişehir'de hakları için eylem yapan Yemeksepeti işçileri, şirket tarafından işten çıkarılmakla tehdit edildi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.02.2022 22:35
Eskişehir'de direnişteki kuryelere tutanaklı tehdit
Abone Ol google-news

Eskişehir'de Yemeksepeti yönetimi, yüzde 11’lik zam teklifine karşı eylemde olan işçileri işten çıkarmakla tehdit etti. Yemeksepeti, eylem yapan işçilere gönderdiği tebliğde mazeret göstermeden vardiyalarına katılmayan işçilerin bu nedenle şirketin iş akışını bozduklarını iddia edildi. Yemeksepeti yönetimi, kuryelerden savunma istedi.

Tebliğde şu ifadeler yer aldı:“İş görme ediminizi yerine getirmemenize ilişkin savunmanızı işbu tutanağı tebliğ almanız akabinde 1 (bir) iş günü içinde vermeniz rica eder, aksi halde savunma vermekten vazgeçmiş sayılacağınızı ve konunun savunmanız olmaksızın mevcut deliller çerçevesinde değerlendirileceğini bildiririz.”

eskisehir-de-direnisteki-kuryelere-tutanakli-tehdit-978347-1.

"Tutanak yağmuru var" diyen direnişteki kuryeler ise "Bunları imzalamayacağız. Banabi çalışanlarından da imzamamalarını rica ediyoruz. Bu oyuna gelmeyelim" çağrısı yaptı.

Eskişehir'de, aldıkları maaşa tepki göstererek kontak kapatma eylemi yapan Yemeksepeti Banabi kuryelerinden 35'ine, ayrı ayrı 196 TL park cezası kesilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol