birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.06.2021 20:02

Eskişehir'de ekmeğe yüzde 15,9 zam

Eskişehir’de ekmek fiyatına yüzde 15,9 zam yapıldı. Ekmeğin gramajı 200 gramdan 230 grama çıkarıldı. 1.5 lira olan fiyatı ise 2 lira olarak belirlendi. Yeni tarife salı gününden itibaren geçerli olacak.

Eskişehir'de ekmeğe yüzde 15,9 zam

Eskişehir’de ekmek fiyatına yüzde 15.9 zam yapıldı. Zam kararının ayrıntılarını, İç Anadolu Fırın İşverenleri Sendikası açıkladı.

Sendika Başkanı Musa Kazım Mülazimoğlu imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“Şehrimizde 200 gram 1,50 TL olan ekmeğin fiyatını; 230 gram 2 TL olarak güncelledik. Fırıncı esnafının hammaddesine yapılan fiyat artışları; örneğin unda, yağda, akaryakıtta ve işçilikte hatta diğer tüm ürünlerde serbest piyasa ekonomisinden faydalanarak ürünlerine istedikleri şekilde zam yapabiliyorlar. Bu artışlar yüzde 20 ile yüzde 60 arasındadır. Biz fırıncılar sene başından beri tam 5 aydır en asgarisini alabilme gayreti içerisindeyiz. Halkın ekmeği mantığıyla yola çıkarak ekmeğin gramajını 30 gram artırıp fiyatını da 2 lira yaptık. Yani yüzde 15,9 fiyat artışı yaptık.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol