birgün

12° AÇIK

Eskişehir'deki ikinci Kadir Şeker vakasında yeni gelişme

Eskişehir’de yabancı uyruklu Abdulkadir A'yı, evli olduğu kadın ve kızına şiddet uyguladığı ve bıçakla saldırdığı için yaralayan Tolga D'nin yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. Afganistan uyruklu sanığın evli olduğu Shahnaz N. ve kızı Nasım Gol A. mahkemedeki ifadesinde şikayetçi olmadıklarını belirtti.

KADIN 18.07.2022 15:11
Eskişehir'deki ikinci Kadir Şeker vakasında yeni gelişme Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Eskişehir'de evli olduğu kadın ve kızına şiddet uygulayıp bıçakla saldırdığı için Abdulkadir A. isimli erkeği yaraladığı gerekeçesiyle yargılanan Tolga D'nin davasına devam edildi.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanık Abdulkadir A. mahkeme salonunda hazır bulundu. Tutuksuz sanıklar A.C.Ö., H.Ş., Şükrü T. ve Tolga D. duruşmaya katıldı. Duruşmaya Abdulkadir A. tarafından bıçakla yaralanan Shahnaz N. ile kızı Nasım Gol A. da katıldı.

"ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM"

İHA'nın aktardığına göre, ilk duruşmaya tedavisi nedeniyle katılamayan Shahnaz N. ifadesinde, “Ben bu konuda soruşturma aşamasında ayrıntılı bir beyanda bulundum. O beyanlarımı aynen tekrar ediyorum. Kızım evlenmek istiyordu, eşimin buna rızası yoktu. Olay günü kızıma yüzük almaya gitmiştik. Dönüşte yolda eşim ile karşılaştık. Hiçbir şey söylemeden bıçakla benim koluma vurdu, ben yere düştüm. Daha sonradan kalktım. O esnada 4-5 genç eşimi tutmaya çalışıyorlardı. Gençler eşimi bıraktıktan sonra eşim benim karın bölgeme bıçakla bir kez daha vurdu. Ben tekrar yere düştüm. O esnada gençler eşime tekme ile vuruyorlardı. Eşim de yere düşmüştü. Ben kızımın bıçaklandığını görmedim fakat kızım sırtından bıçaklandığını söylemişti. Eşim yukarı doğru koşarken 4-5 kişi de arkasından gidiyordu. Daha sonra duvarın dibindeyken bayıldım, sonrasını hatırlamıyorum. Eşimden şikayetçi değilim. Davaya katılmak istemiyorum” dedi.

Babasından şikayetçi olmadığını söyleyen Nasım Gol A. da, “Olay tarihinde annem ile yürürken babam karşımıza çıktı. Bıçakla anneme vurdu, daha sonra 4-5 genç ayırmaya çalıştılar. Babama tekmeyle de vurdular. Daha sonra şahıslar babamı bıraktılar. Babam sonrasında annemin karnına bir kez bıçakla vurdu. Benim de sırtıma bıçakla vurdu. Olay sırasında etraf biraz karanlıktı. O esnada gençlerin ne yaptığını göremedim. Babam daha sonra olay yerinden kaçtı. Gençler de onun peşinden gittiler. Şikayetçi değilim, davaya katılmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti sanık Abdulkadir A.’nın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde Abdulkadir A, bıçakla Shahnaz N. ve kızı Nasım Gol A'yı yaraladı. Yoldan geçerken olayı gören 19 yaşındaki Tolga D. ve arkadaşları kavgayı ayırmak için ailenin yanına gitti. Çıkan arbedede Tolga D, bıçakla Abdulkadir A’yı yaraladı.

Arkadaşı Tolga D.'ye yardım etmek için olaya müdahale eden Hüseyin Ş. ise arbedede bıçakla ayağından yaralandı. Olay yerinde gözaltına alınan Tolga D. ise emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı sulh ceza mahkemesince tutuklanan Tolga D. cezaevine gönderildi.

Tolga D. avukatının itirazı üzerine adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, şüpheli Abdulkadir A. ise 6 gün sonra tedavisinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol