birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Eskişehir'i sağanak vurdu

Eskişehir'de sağanak günlük yaşamı olumsuz etkilerken, cadde ve sokaklar suyla doldu, çok sayıda araç yolda kaldı.

GÜNCEL 14.08.2022 23:49
Eskişehir'i sağanak vurdu
Abone Ol google-news

Eskişehir’de sağanak günlük yaşamı ve trafiği olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız yakalananlar, kapalı alanlara ve saçak altlarına sığındı.

Sağanak nedeniyle Eskişehir- Ankara çevreyolu ile cadde ve sokaklarda su birikintisi oluşurken, bazı araçlar yolda kaldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, suların tahliye edilmesi için çalışma yaptı.

Birçok apartmanın da giriş katlarını su bastı. Meteoroloji verilerine göre son 24 saatte metrekareye 5.5 kilogram yağış düştü.

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinin su baskınlarına karşı yaptığı açıklamada, “Kuvvetli yağışlar beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi. (DHA)

eskisehir-i-saganak-vurdu-1052120-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol