Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüsü Eskişehirli milli yüzücü Sümeyye Boyacı, Berlin’de düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası kota mücadelesinde Avrupa’nın en iyi derecesini yaptı.

Eskişehirli milli yüzücü Sümeyye Boyacı, kota mücadelesinde Avrupa’nın en iyisi

Eskişehirli Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı, 29 Mart - 4 Nisan arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası kota mücadelelerinde 50 metre sırtüstü yüzmede 41,41 saniye ile birinci oldu.

“YORGUNLUKTAN BAYILMAMAK İÇİN DİRENDİĞİM ANLARI ALTIN MADALYAMA SIĞDIRDIM”

Yüzüşünü bitirdiği süreyle Avrupa’nın en iyi derecesini yapan Sümeyye Boyacı, yarış sonrası yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Sabah akşam demeden yaptığım antrenmanları, yorgunluktan bayılmamak için direndiğim anları, yaşadığım sakatlıkları ve en önemlisi de benim için harcanan emekleri 41,41’lik derecem ile altın madalyama sığdırmış olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum. Şubat ayında yüzdüğüm 42,09’luk derecemi 41,41 saniyeye taşıyarak Türkiye ve kendi kariyerimin yanı sıra Avrupa rekorunu kırmak beni çok sevindirdi. Bir an olsun emeğini üzerimden eksik etmeyen başta ailem ve antrenörüm olmak üzere, federasyonumuz, kulübüm Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e birlikte çalıştığım ve bana yol gösteren herkese çok teşekkür ederim.”