birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Esnaf, Nagehan Alçı'nın Che posterinin fotoğrafını çekmesini engelledi: Özür dileyeceksiniz

Rize’de bir esnaf HaberTürk yazarı Nagehan Alçı‘nın, işletmesinde asılı olan Ernesto Che Guevara posterinin fotoğrafını çekmesine izin vermedi. Esnaf, daha önce ‘Bu adam bir barbardır’ diyen Alçı’ya “Che Guevara’dan özür dileyeceksiniz” şeklinde yanıt verdi.

GEZİ 03.05.2022 18:38
Esnaf, Nagehan Alçı'nın Che posterinin fotoğrafını çekmesini engelledi: Özür dileyeceksiniz
Abone Ol google-news

Rize’nin Fındıklı ilçesine bir dükkana giren HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, duvarda asılı olan Ernesto Che Guevara posterinin fotoğrafını çekmek istedi. İşletme sahibi ise Alçı’ya tepki göstererek fotoğrafın çekilmesine izin vermedi.

esnaf-nagihan-alci-nin-che-posterinin-fotografini-cekmesini-engelledi-ozur-dileyeceksiniz-1010903-1.

'ÖZÜR DİLEYECEKSİNİZ'

Esnaf, “Çok özel bir yeri var. O zaman özür dileyeceksiniz Che Guevara’dan. Çekmeyin” şeklinde tepki gösterince Alçı, “Peki çekmem” yanıtını verdi. “O bize ait” diyen esnafa, Alçı bu kez, “O dünyaya ait” diyerek yanıt verdi. Esnafın buna karşılık yanıtı da, “Dünyada farklı kültürler var, farklı bakış açıları var” şeklinde oldu.

NE OLMUŞTU?

CNN TÜRK’te 2011 yılında yayınlanan “Dört Bir Taraf” programında Che Guevara tartışması yaşanmıştı. Enver Aysever’in, Nagehan Alçı’ya “Che ve Deniz Gezmiş gibi isimler hakkında uluorta konuşmak haddin değil” demesi üzerine Alçı, Che için “Bu adam bir barbardır, bir yamyamdır. Binlerce insana, muhalifine kendi bizzat hakimlik yaptı, katletti” ifadelerini sarf etmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun