birgün

11° AÇIK

Esnaf Türk Şeker'in zammına isyan etti: "Dükkanı kapatma noktasına geldik"

Osmaniyeli esnaf, şekere yapılan zamma tepki gösterdi. 4 yıldır pastane işleten Ahmet Serin, “Artık dükkanı kapatma noktasına geldik. Tatlılara zam yapsak milletin alım gücü kalmadı. Artık insanların ağzının tadı kaçtı” dedi.

EKONOMİ 27.06.2022 14:28
Esnaf Türk Şeker'in zammına isyan etti: "Dükkanı kapatma noktasına geldik" Fotoğraf: AA- Arşiv
Abone Ol google-news

Türk Şeker’in daha önce yapılan zamla iki katına çıkan şekere Tarım Kredi ve bazı marketler için yüzde 67, diğerlerine yüzde 37 oranında zam yapması, tatlıcı ve pastane esnafını zora soktu.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 4 yıldır pastane işleten Ahmet Serin, gelen zamma tepki göstererek, dükkanı kapatma noktasına geldiklerini söyledi.

Serin, şu sözlerle tepki gösterdi:

"Ham maddeye, şekere, yağa, elektriğe her şeye zam geldi artık. Bu işin işinden çıkamaz olduk. Artık dükkânı kapatma noktasına geldik. Eve ekmek götüremez olduk. Bunlara bir çare bulunmasını istiyoruz yoksa içinden çıkamıyoruz. Bunu devletimizin duymasını istiyorum. Yoksa halimiz kalmadı yani alım gücümüz. Böyle olmuyor yoksa. Niye şekere zam geliyor? Biz zam yapamıyoruz. Burada tatlılara zam yapsak, milletin alım gücü yok.

“1100 LİRAYDI YENİ ZAMLA 1700 MÜ 2 BİN Mİ OLUR ARTIK”

Ondan dolayı yani bekliyoruz şu an. Devletimizden indirim bekliyoruz, yoksa eve ekmek götüremeyeceğiz artık. Şekerin çuvalı 240 liraydı şu an 1100 lira. Yine zam geldi 1700 mü olur 2 bin mi olur artık. Tatlılara zam yapsak milletin alım gücü kalmadı. Artık insanların ağzının tadı kaçtı."

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol