birgün

18° AÇIK

Esnafın 'Cumhurbaşkanı olmak istiyor musun?' sorusuna İmamoğlu'ndan yanıt

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Kayseri esnaf ziyareti gerçekleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?" sorusuna, "Böyle bir şey istenmez. Böyle büyük meseleleri halk tartışır, tartıştırır, sonra gelir o işin yetkili kurumları, kurulları tartışır. Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek" cevabını verdi.

SİYASET 17.12.2021 15:39
Esnafın 'Cumhurbaşkanı olmak istiyor musun?' sorusuna İmamoğlu'ndan yanıt
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kayseri'de bir esnafın "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?" sorusuna, "Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek" yanıtını verdi.

İmamoğlu, CHP Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Kayseri'de, Cumhuriyet Meydanı Millet Caddesi'nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İkram edilen pastırmadan da yiyen İmamoğlu, ziyaret ettiği bir esnafın, "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Böyle bir şey istenir mi? Böyle bir şey istenmez. Böyle büyük meseleleri halk tartışır, tartıştırır, sonra gelir o işin yetkili kurumları, kurulları tartışır. Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek. Yani bu, şöyle bir şey değil, (iş yerindeki diğer esnafı göstererek) 'Ben bu dükkanı satın almak istiyorum.' diyebilir beyefendi, o başka bir şey bu başka bir şey. İşini en iyi yapan, en faydalı insandır."

İmamoğlu, vatandaşlarla fotoğraf da çektirdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol