birgün

-1° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 01.12.2021 16:07

Eşrefpaşa Hastanesi Karşıyaka’da hizmet birimi açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Konak’ın Yenişehir bölgesinde bulunan merkez binasına ulaşmakta zorluk yaşayan yurttaşlar için Karşıyaka’da Öğretmen Melahat Özçelik Hizmet Birimi’ni açtı. Branşlarında uzman doktorlar tarafından sağlık hizmeti alan İzmirliler uygulamadan memnun olduklarını dile getiriyor.

Eşrefpaşa Hastanesi Karşıyaka’da hizmet birimi açtı

BİRGÜN EGE

Türkiye’nin ilk belediye hastanesi olarak faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Karşıyaka’daki hizmet birimi ile sunduğu sağlık hizmetini kentin diğer yakasına da taşıdı. İzmir’in hizmet kalitesi ödülüne sahip tarihi kurumu böylece merkez binasının bulunduğu Konak’ın Yenişehir bölgesine ulaşmakta zorluk çeken yurttaşlara da erişim kolaylığı sağlıyor. Hastalar alanında uzman doktorlar tarafından tedavi ediliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Karşıyaka Öğretmen Melahat Özçelik Hizmet Birimi'ne başvuran hastalar gerektiği takdirde Eşrefpaşa Hastanesi'ne de yönlendiriliyor. Hastalar araçlarla alınıp hastaneye getiriliyor, sonrasında tekrar evlerine bırakılıyor.

CUMHURİYET ÖĞRETMENİMİZİN İSTEĞİ

Eşrefpaşa Hastanesi'nin Karşıyaka'daki hizmet birimine ilişkin bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Devrim Demirel, “Melahat Özçelik bir Cumhuriyet öğretmeni. Kendisine ait 3 daireyi hizmet vermesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlıyor. Ancak bu bağışı yaparken şart koşuyor. 'Burası uzman doktorların çalıştığı, kan tahlilinin yapıldığı bir hizmet birimi olsun' diyor. Biz de buradaki hizmetlerimizi bir süre sonra Melahat öğretmenin istediği şekilde hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti yaptık” diye konuştu.

5 BRANŞTA HİZMET

Başhekim Demirel ayrıca, “Yeni bir anlayışla hizmete devam ediyoruz. Burada halkın isteği doğrultusunda dahiliye, genel cerrahi, diş, kulak-burun-boğaz, göğüs uzmanı doktorlarımız bulunuyor. Diyetisyenimiz de yakında göreve başlayacak. Günde birkaç kez belediyemizin araçlarıyla burada alınan kan ve örnekler hastanemize taşınıyor. Filmi istenen hastalarımız hastaneye götürülüyor sonrasında Karşıyaka'ya tekrar getiriliyor. Bu sürede vatandaşlarımızdan çok olumlu görüşler aldık. Onların bize dönüşleri doğrultusunda diğer branşlardan hekimlerimizi de zaman zaman birimimizde görevlendireceğiz. Birimimiz hafta içi saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Acil vakalar 112 aracılığıyla Eşrefpaşa Hastanesi'ne ya da Sağlık Bakanlığı'nın hastanelerine ulaştırılıyorlar” dedi.

KOLAY RANDEVU ALIYORUZ

Sağlık problemleri nedeniyle merkeze başvuran yurttaşlar hizmetten memnuniyetini dile getirdi. Tedavi olmak için birime gelen Gülçin Çelik, “Hem esnaf hem buradaki insanlar için güzel bir hizmet. Karşıyaka'da ek bina olması güzel. Bütün tetkikler oluyor. Eğer burası yetersiz kalırsa Eşrefpaşa Hastanesi’nin büyük hastanesine yönlendiriyorlar. Servisi var. Doktorlar çok iyi, ilgililer. Bizim için yakında olması çok güzel oldu. Kolay randevu da alabiliyoruz” diye konuştu.

HASTANEYE ULAŞIM KOLAYLAŞTI

Birime diş tedavisi için geldiğini aktaran Serap Akçay, “Diş rahatsızlığımdan dolayı bugün Eşrefpaşa Hastanesi’nin Karşıkaya’daki hizmet birimine geldim. Burada böyle bir hizmet veriliyor olması bizi memnun etti. Merkez binaya gitmek zaman zaman sıkıntı oluyordu. Karşıyaka'da sağlık sorunumuz oluğunda hızlı bir şekilde tedavi alabilmek beni çok mutlu etti. Verilen hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol