birgün

9° AÇIK

Et ve Süt Kurumu'ndan deprem bölgesindeki üreticiler için açıklama

Et ve Süt Kurumu (ESK), Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçeleri merkezli meydana gelen ve 10 kentte yıkıma neden olan depremlerde sahipsiz kalan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara ilişkin yaptığı açıklamada, besicilere ait hayvanların yerinden teslim alınacağını, genç veya gebe hayvanlar ise bakım ve beslenmesi için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) işletmelerine sevk edileceğini açıkladı.

GÜNCEL 09.02.2023 15:55
Et ve Süt Kurumu'ndan deprem bölgesindeki üreticiler için açıklama Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Et ve Süt Kurumu, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen bölgelere ilişkin yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinde sahipsiz hayvanların Adana, Diyarbakır ve Sivas Kombinaları tarafından yerinden teslim alınacağını açıkladı.

Et ve Süt Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, şunlara yer verdi:

“Deprem bölgesindeki besicilerimizin büyükbaş veya küçükbaş hayvanları Et ve Süt Kurumu Adana, Diyarbakır ve Sivas Kombinaları tarafından yerinden teslim alınmaktadır.

Depremden etkilenen üreticilerimizin sahipsiz kalmış veya bakım imkanı olmayan hayvanları Et ve Süt Kurumu tarafından mahallinden alınmakta, kesimlik hayvanlar kombinalarımıza, genç veya gebe hayvanlar ise bakım ve beslenmesi için TİGEM işletmelerine sevk edilmektedir."

İletişim bilgisi olarak ESK Besici Hattı'nın 0800 314 10 00 numarasının verildiği açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye için Adana Kombina Müdürlüğü 0 322 346 21 74-75, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa için Diyarbakır Kombina Müdürlüğü 0 412 226 01 65-66 ve Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü ilçeleri için Sivas Kombina Müdürlüğü 0 346 787 60 01-02-03."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol