ETA liderlerinden ‘Josu Ternera’ yakalandı

16.05.2019 11:22 DÜNYA
İspanya’da Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ve Mayıs 2018’de kendini feshettiğini duyuran ETA’nın liderleri arasında yer alan Jose Antonio Urrutikoetxea’nın Fransa’da yakalandığı açıklandı. İspanya basınında yer alan haberlere göre, “Josu Ternera” adıyla bilinen Urrutikoetxea’nın Fransız Alpleri’ndeki Sallanches adlı bir yerleşim yerinde alıkonulduğu belirtildi. 2002’den bu yana aranan 69 yaşındaki Josu Ternera için İspanya ve […]

İspanya’da Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ve Mayıs 2018’de kendini feshettiğini duyuran ETA’nın liderleri arasında yer alan Jose Antonio Urrutikoetxea’nın Fransa’da yakalandığı açıklandı.

İspanya basınında yer alan haberlere göre, “Josu Ternera” adıyla bilinen Urrutikoetxea’nın Fransız Alpleri’ndeki Sallanches adlı bir yerleşim yerinde alıkonulduğu belirtildi.

2002’den bu yana aranan 69 yaşındaki Josu Ternera için İspanya ve Fransa polisinin ortak operasyon düzenlediği aktarıldı.

Josu Ternera, ETA’nın 1987 yılında Zaragoza kentindeki jandarma karakoluna düzenlenen saldırıyı hazırlamakla suçlanıyor.