birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.06.2021 18:20

Ethem Sarısülük anmasına polis müdahalesi: 9 kişi gözaltına alındı

Ankara Kızılay’da Gezi direnişi sırasında polis kurşunuyla vurularak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük için vurulduğu noktada yapılmak istenen anmaya polis müdahale etti. 9 kişi gözaltına alındı.

Ethem Sarısülük anmasına polis müdahalesi: 9 kişi gözaltına alındı

Ankara'da Gezi Direnişi sırasında polis Ahmet Şahbaz'ın silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ü ölüm yıldönümünde anmak isteyenlere polis izin vermedi. Müdahale eden polis 9 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara'da, 2013 yılında Gezi Direnişi sırasında Güvenpark'ta öldürülen Ethem Sarısülük, bu akşam 17.30'da vurulduğu yerde anılmak istendi.

Polis, anma ve basın açıklaması yapmak isteyen gruba müdahale etti. 9 kişi gözaltına alındı. Grup daha sonra basın açıklaması yapmak için polis kontrolünde Yüksel Caddesine doğru yürüdü.

Gezi'de hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından kitle dağıldı

Fotoğraf: Demet Aran
Video: artıgerçek

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol