birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Everton, Rus şirketleriyle sponsorluk anlaşmalarını askıya aldı

Premier Lig kulübü Everton, Rus şirketleri USM, Megafon ve Yota ile ticari sponsorluk anlaşmalarını askıya aldı. Açıklamada, "Oyuncular, teknik ekip ve Everton'da çalışan herkes, Ukraynalı oyuncumuz Vitalii Mykolenko ve ailesine tam destek vermeye devam edecek" ifadeleri kullanıldı.

SPOR 02.03.2022 16:37
Everton, Rus şirketleriyle sponsorluk anlaşmalarını askıya aldı
Abone Ol google-news

İngiltere Premier Lig kulübü Everton, Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalenin ardından Rus şirketleri USM, Megafon ve Yota ile ticari sponsorluk anlaşmalarını askıya aldı.

Everton takımının internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "Oyuncular, teknik ekip ve Everton'da çalışan herkes, Ukraynalı oyuncumuz Vitalii Mykolenko ve ailesine tam destek vermeye devam edecek" ifadeleri kullanıldı.

İngiliz kulüp, Rus şirketleri USM, Megafon ve Yota ile olan tüm ticari sponsorluk anlaşmalarını derhal askıya aldığını duyurdu.

Everton'la ticari bağları bulunan Rus milyarder Alisher Usmanov'un mal varlığı Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi sonrası Avrupa Birliği tarafından dondurulmuştu.

Everton'ın sahibi Farhad Moshiri'nin başkanlığını yaptığı Usmanov'un sahibi olduğu USM Holdings, kulübün antrenman sahasına sponsorluk yapıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol