birgün

21° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.10.2019 07:16

Evinin penceresinden aylarca taciz edildi: Güvenlik sağlamakla görevli bekçi de taciz mesajları attı

Evinin penceresinden aylarca taciz edildi: Güvenlik sağlamakla görevli bekçi de taciz mesajları attı

İSMAİL ARI

Ankara Cebeci’deki yeni evine 2018 yılının Haziran ayında taşınan Pırıl Kurtdere aylarca taciz edildi. Bahçe katında olan evinin penceresinden odaları izleyen 30’lu yaşlardaki Başkent Elektrik çalışanı İ.V.Y’i aylarca yakalamaya çalıştı. Kamera kayıtlarından evin penceresinden odaları izlediği sırada “mastürbasyon” yaptığı da belirlenen tacizci her defasında kaçmayı başardı. Başka bir evin bahçesinde yakalanan tacizcinin ardından, Kurtdere’nin evinin çevresinde bir bekçi görevlendirildi.

Emniyet tarafından görevlendirilen bekçinin taciz mesajları attığını vurgulayan Kurtdere, şunları anlattı: Bekçilerden biri ifade verirken adımı öğrenmiş, Facebook’tan taciz mesajları attı. Bekçi, ‘Sizi gördüm, beyaz giymiştiniz size beyaz çok yakışıyor’ gibi mesajlar attı. Dava açılmasının ardından duruşma günü iletildi. Kadın örgütleri ile iletişime geçtim. Kamuoyu oluşturmaya çalıştım. Ciddi de bir kamuoyu oluşturuldu. Tacizcinin insan yaralama ve tehditten davası olduğunu da gördük.

‘BANA SALDIRABİLİR’

Tacizcinin kendisine saldırmasından endişe ettiğini vurgulayan Kurtdere, “Bu kişi eve gelmez ama dışarıda bir yerde bana müdahalede veya saldırıda bulunabilir. Bunlar olması yüksek bir ihtimal gibi geliyor ve endişe içerisindeyim” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız