birgün

21° AÇIK

KADIN 05.08.2021 19:33

Evli olduğu erkek tarafından katledilen Ayşe Cenikli, 9 kez uzaklaştırma kararı aldırmış

Evli olduğu erkek tarafından katledilen Ayşe Cenikli'nin fail Bülent Cenikli hakkında 9 kez uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Evli olduğu erkek tarafından katledilen Ayşe Cenikli, 9 kez uzaklaştırma kararı aldırmış

Samsun’un Canik ilçesinde, evli olduğu 39 yaşındaki Ayşe Cenikli’yi 28 Nisan günü apartman girişinde tabanca ile öldüren Bülent Cenikli isimli erkek hakkında 9 kez uzaklaştırma kararı verildiği ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınan erkek, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bülent Cenikli hakkında ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçlamasıyla dava açıldı. Ayşe Cenikli’nin, evli olduğu erkek tarafından maruz bırakıldığı şiddet nedeniyle daha önce kadın sığınma evinde kaldığı, psikolojik destek aldığı ve Bülent Cenikli hakkında 9 kez uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

DHA’nın haberine göre; ilk kez hakim karşısına çıkan Cenikli, “Planlayarak öldürmedim. Sürekli uzaklaştırma kararı aldırdığı için sinirlendim. Öldürme kastım yoktu olsaydı bir öncekinde de bunu uygulardım ama kesinlikle öyle bir şey düşünmedim” dedi.

Mahkeme heyeti, Bülent Cenikli’nin tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 14 Ekim’e erteledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol