birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.09.2020 18:03

Evli olduğu erkek tarafından vurulan kadını yoldan geçen doktor kurtardı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde İrfan Gedik isimli erkek, evli olduğu Tülin Gedik'i silahla ağır yaraladı. O sırada olay yerinden geçen doktor yaralı kadına müdahale ederken, kaçmaya çalışan İrfan Gedik de yakalandı.

Evli olduğu erkek tarafından vurulan kadını yoldan geçen doktor kurtardı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde evli olduğu erkek tarafından vurulan kadını olay yerinden geçen operatör doktor kurtardı. Yaralı kadına tampon yapıp kanı durduran doktor hastanedeki diğer doktor arkadaşına da bilgi verip kapıda hastayı beklemesini istedi.

Edinilen bilgiye göre, olay Hisar Mahallesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. 60 yaşındaki İrfan Gedik isimli erkek sokakta karşılaştığı 55 yaşındaki eşi Tülin Gedik'i göğsünden, silahla vurup ağır yaraladı. Olay yerinden kaçmaya çalışan saldırgan yurttaşaların yardımıyla yakalandı.

Yerde yatan yaralı Tülin Gedik'e o sırada otomobiliyle oradan geçen Gemlik Devlet Hastanesinde görevli operatör doktor Oktay Şener müdahale etti. Kadının yarasına eliyle tampon yaparak kanı durduran doktor yanında bulunan eşine telefonla 112 aratarak bulunduğu bölgeyi ve yaralının durumu hakkında bilgi verdi.

İHA'da yer alan habere göre daha sonra Gemlik Devlet Hastanesi'ni de aratan doktor, meslektaşı Buğra Çeker'in ismini verip o doktorunda hastane kapısına çıkıp yaralıyı karşılamasını istedi.

Olay yerine gelen 112 ekipleri doktor Oktay Şener'den bilgi aldıktan sonra yaralıyı Gemlik Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ameliyata alınan kadının tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız