birgün

5° AÇIK

KADIN 09.01.2020 10:43

Evli olduğu kadına 'kemerle' işkence eden erkeğe 6 yıl hapis cezası

Evli olduğu kadına 3 saat boyunca 'kemerle' işkence eden Cemil Gören isimli erkek tutuklandı. Gören'e 6 yıl hapis cezası verildi

Evli olduğu kadına 'kemerle'  işkence eden erkeğe 6 yıl hapis cezası

Kuzey Kıbrıs'ta evli olduğu kadına 3 saat boyunca 'kemerle' işkence eden Cemil Gören'e 6 yıl hapis cezası verildi.

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda, evli olduğu kadının ellerini elektrik kablosuyla bağlayarak 3 saat boyunca işkence eden Cemil Gören, o anları telefona kaydetti. Olayın polise intikal etmesi sonrası Gören gözaltına alındı.

6 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Girne Ağır Ceza Mahkemesi'nde kararı açıklayan Yargıç Rauf Kürşad, "Sanık, eşinin ellerini kollarını elektirik kablosu ile bağlayıp, kemerle dövdü. Daha sonra elbiselerini çıkarıp 3 saat boyunda kemerle dövdü. Cep telefonu ile olayı kayda aldı. Sanık, adeta işkence yaptı. Görüntülerde eşi yalvarmasına rağmen eylemine devam etti" dedi.

Gören'in eşini, "polise gidersen seni öldürürüm" diye tehdit ettiğini de ifade eden Kürşad, "Aile içi veya toplumda oluşan şiddet maruz görülemez. Mahkemelerin caydırıcı ceza vermesi gerekir. Bu nedenle sanağı 6 yıl hapse mahkum ettik" şeklinde konuştu.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız