birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

KADIN 03.08.2020 20:59

Evli olduğu kadına şiddet uygulayan Hüseyin Bengi, sosyal medyada gündem olunca tutuklandı

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde oturan Hatice Bengi'nin sürekli şiddet uyguladığı gerekçesiyle şikayetçi olduğu Hüseyin Bengi isimli erkek sosyal medyada gündem olmasının üzerine, Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine çıktığı mahkemece tutuklandı.

Evli olduğu kadına şiddet uygulayan Hüseyin Bengi, sosyal medyada gündem olunca tutuklandı

Evli olduğu Hüseyin Bengi’den yıllardır şiddet gören Hatice Bengi ve kızı Güllü Bengi'nin, sosyal medyadan paylaştıkları videoda şikayetçi oldukları halde 'bayram tatili' bahanesiyle işlem yapılmadığını duyurmasının ardından Hüseyin Bengi, tutuklandı.

22 yıllık evliliği boyunca Hüseyin Bengi'den şiddet gören Hatice Bengi, 2 yıl önce boşanma davası açarak, İstanbul'dan Hatay'ın Dörtyol ilçesine taşındı.

Boşanma davasını ailelerin araya girmesi üzerine geri çeken Bengi, şiddet ve tehditlerin devam etmesi üzerine 2019 yılında Hüseyin Bengi'den şikâyetçi oldu. Hüseyin Bengi'nin 3 yıl 2 ay hapis cezası aldığını ve 10 gün Silivri Cezaevi'nde kaldıktan sonra şartlı tahliye ile salıverildiğini anlatan Hatice Bengi, o dönem açtığı boşanma davasını da yine akrabalarının araya girmesi nedeniyle geri çektiğini söyledi.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YARDIM İSTEDİ

Daha sonra yine defalarca şiddete maruz bırakılan Hatice Bengi, Hüseyin Bengi'den korktuğunu ve tutuklanması gerektiğini dile getirerek, sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak yardım istedi. En son 28 Temmuz gecesi Hüseyin Bengi tarafından şiddete maruz bırakılan kadın, hastanedeki tedavisinin ardından koruma altına alınırken, şikâyeti üzerine gözaltına alınan Hüseyin Bengi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLUNCA TUTUKLANDI

Hatice Bengi ve kızı Güllü'nün sosyal medyada yayınladığı videonun gündem olması üzerine tutuksuz yargılanan Hüseyin Bengi, bugün Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine Nöbetçi Mahkemeye çıkarıldı. Evli olduğu kadına uzun yıllardır şiddet gösterdiği suçlamasıyla yargılanan Bengi, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız