birgün

19° AÇIK

Evli olduğu kadını ağır yaralayan polis memuru Müslüm Aktaş'ın 34 yıl hapsi istendi

Ankara'da, Sevginur Aktaş'ı tabancayla başından vurarak ağır yaraladığı için hakkında 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan polis memuru Müslüm Aktaş'ın yargılanmasına devam edildi. Savcı, Aktaş için 34 yıl hapis talep etti.

KADIN 28.01.2022 14:19
Evli olduğu kadını ağır yaralayan polis memuru Müslüm Aktaş'ın 34 yıl hapsi istendi
Abone Ol google-news

Ankara'da, intihara kalkıştığını iddia ettiği anestezi teknikeri Sevginur Aktaş'ı tabancayla başından vurup ağır yaraladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan polis memuru Müslüm Aktaş için savcı mütalaasını tekrarlayarak, 34 yıl hapis talep etti. Sanık avukatına savunma için süre verilerek, duruşma ertelendi.

Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Aktaş tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada tanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme başkanı, cumhuriyet savcısına celse arasında dosyaya sunduğu mütalaasında değişiklik olup olmadığını sordu.

CİNSEL SALDIRIDA BULUNMUŞ

Mütalaasını tekrarlayan savcı, Aktaş'ın, olay günü, evli olduğu Aktaş'a cinsel saldırıda bulunan ardından da beylik tabancasıyla başına hedef alarak Aktaş'a ateş ettiğini belirterek, "eşi kasten öldürmeye teşebbüs", "cinsel saldırı" ve "kasten yaralama" suçlarından ceza talep etti. Savcı, sanığın, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise beraatini istedi.

Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Müslüm Aktaş, suçsuz olduğunu, kendisine iftira atıldığını öne sürdü. Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma hazırlamak için mahkemeden süre talep etti. Mahkeme, avukatın talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde anestezi teknikeri olarak görev yapan Sevginur Aktaş, Keçiören'deki evinde 13 Eylül 2020'de tabancayla başından vurularak yaralanmış bulunmuştu.

Hastaneye kaldırılan kadın, yoğun bakımdan çıktıktan sonra polise verdiği ifadesinde intihar etmediğini, evli olduğu Musa Aktaş'ın kendisini vurduğunu söylemişti. Beyninin hasar görmesi nedeniyle yürüyemeyen ve görme sorunu yaşayan Sevginur Aktaş, tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilmişti.

Olayın ardından kadının intihar ettiğini öne süren polis memuru Müslüm Aktaş tutuklanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Aktaş hakkında "eşi kasten öldürmeye teşebbüs", "cinsel saldırı", "kasten yaralama" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol