birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Evli olduğu kadını boğarak öldürmek isteyen erkek: "Üç harfliler musallat oldu"

Çorum’da, evli olduğu Eda Özten'i boğazını sıkarak öldürmek isteyen Nusret Özten'in eşarpla da boğmaya çalıştığı ortaya çıktı. 'Öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanan Özten, verdiği ifadesinde, 'üç harfliler'in kendisine musallat olduğunu savunarak olayı gerçekleştirdiğini iddia etti.

KADIN 07.05.2022 12:26
Evli olduğu kadını boğarak öldürmek isteyen erkek: "Üç harfliler musallat oldu"
Abone Ol google-news

Çorum'da evli olduğu 31 yaşındaki Eda Özten'i boğarak öldürmek isteyen 34 yaşındaki Nusret Özten, verdiği ifadede, 'üç harfliler'in kendisine musallat olduğunu savunarak olayı gerçekleştirdiğini iddia etti.

2 Mart'ta meydana gelen olaya göre, psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Nusret Özten, Eda Özten’i boğarak öldürmek istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hareketsiz halde yatarken bulunan kadın, ilk müdahale sonrası kaldırıldığı Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Gözaltına alınan Nusret Özten ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

EŞARPLA BOĞMAYA ÇALIŞMIŞ

Hastanede tedavisi süren Eda Özten, hayati tehlikeyi atlatırken, olayın da detayları ortaya çıktı. Savcılık ifadesinde kendisine 'üç harfliler'in musallat olduğunu savunan Nusret Özten’in, Eda Özten'i eşarpla boğmaya çalıştığı öğrenildi.

Savcılık soruşturması süren olayla ilgili Özten'in akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığı araştırılacak.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol