birgün

20° AZ BULUTLU

Evli olduğu kadını öldüren erkek: "Neden bu kadar çok üstüme geliyorlar"

Antalya'da geçtiğimiz yıl evli olduğu Aslıhan Öztürk'ü öldüren Mesut Öztürk isimli erkek, bugün görülen dördüncü duruşmada, "Neden bu kadar üstüme geliyorlar. Benim 2 çocuğuma kim bakacak. Bana ihtiyaçları var" dedi. Mahkeme, Mesut Öztürk'ün tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

KADIN 18.05.2022 16:53
Evli olduğu kadını öldüren erkek: "Neden bu kadar çok üstüme geliyorlar"
Abone Ol google-news

Antalya’da evli olduğunu Aslıhan Öztürk'ü boğarak öldürdükten sonra kepçe ile gömen Mesut Öztürk, bugün görülen duruşmada üzerine çok gelindiğini iddia ederek çocuklarının kendisine ihtiyacı olduğunu savundu.

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dördüncü duruşmada müşteki anne Cemile Koçak, baba Avni Koçak ve taraf avukatları hazır bulundu. 29 yaşındaki Mesut Öztürk tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Savcılık mütalaasında Mesut Öztürk’ün eşe karşı kasten ve tasarlayarak öldürme suçundan haksız tahrik uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet cezası istedi. Aslıhan Öztürk’ün annesi Cemile Koçak, kızlarını öldüren Mesut Öztürk’ün en ağır cezayı almasını talep etti.

İHA'nın aktardığına göre, mütalaaya karşı talebi sorulan sanık Mesut Öztürk mütalaayı kabul etmediğini belirterek, "Neden bu kadar üstüme geliyorlar. Benim 2 çocuğuma kim bakacak. Bana ihtiyaçları var" dedi.

Müşteki avukatları ise sanığın daha önce iki defa darp etmekten dolayı hakkında işlem yapıldığını belirtti. Sanığın, maktulün ölürken idrar kaçırmasına yönelik tedbir alması, eşyalarını farklı yerlere atması, cep telefonunu benzin istasyonunda bırakıp gömmeye gitmesi ve bunu da kamera olmayan yerleri seçerek yapmasından dolayı tasarlayarak ve canavarca hisle yaptığını savunan avukatlar, "Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Ayrıca takdir indirimi uygulanmamasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Sanık avukatı mütalaanın hukuka haykırı şeklide verildiğini savunarak, delillerin toplanması için mahkeme heyetinden ek süre istedi. Mahkeme heyeti, sanık Mesut Öztürk’ün tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

20 Mayıs 2021 tarihinde Aslıhan Öztürk’ten haber alamadığını belirten Mesut Öztürk kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri yaptığı incelemelerde teknik ve fiziki takibe aldıkları Mesut Öztürk’ten şüphe duyarak soruşturmayı derinleştirdi. Ekiplerin Konaklı Mahallesi’ndeki yaptığı güvenlik kameraları incelemelerinde Mesut Öztürk’ün, kadının halıya sarılı vaziyette araca taşıdığını tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Mesut Öztürk’ü yakalayarak gözaltına aldı. Karakola götürülen Öztürk ifadesinde suçunu itiraf ederek, Aslıhan'ı gömdüğünü söyledi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol