birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 07.09.2021 10:02

Evli olduğu kadını ve 3 çocuğunu rehin alıp, evi yakmaya çalışan şahıs serbest bırakıldı

Mnour A. isimli erkek, evli olduğu kadını ve 3 çocuğunu rehin alıp, bulundukları evi yakmaya çalıştı. Polis ekiplerince gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklanan Mnour A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Evli olduğu kadını ve 3 çocuğunu rehin alıp, evi yakmaya çalışan şahıs serbest bırakıldı

Kayseri’de, evli olduğu kadını ve 3 çocuğunu rehin alıp, evi yakmaya çalışan Mnour A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kadın ve 3 çocuğu ise, sığınma evine yerleştirildi.

Edinilen bilgilere göre, 4 Eylül’de Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Mnour A. isimli erkek, evli olduğu kadını ve 3 çocuğunu darp edip eve kilitledi. Mnour A. ardından eve benzin döküp, ailesini rehin aldı. Anne ve çocuklarının çığlık sesini duyan komşuları polise haber verdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Adrese gelen polis ekipleri Mnour A’yı ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık yarım saatlik çabaya karşın Mnour A. eylemine son vermeyince, polis eve operasyon düzenledi. Ekipler, Mnour A.’yı etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

ANNE VE ÇOCUKLARI SIĞINMA EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

Sağlık durumları iyi olan anne ve 3 çocuğu ise, polis ekiplerince Devlet Hastanesi Adli Tabipliği'nde sağlık kontrolünden geçirilerek, polis merkezine götürüldü. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaşanan olayda darp edilen kadın ile 3 çocuğu ise, sığınma evine yerleştirildi.

Öte yandan Mnour A.’nın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol