Karaman'da Hüseyin B.'nin silahlı saldırısına uğrayan hemşire Emine A., bir böbreğini kaybetti. Emine A.'nın yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Evlilik teklifini reddettiği erkeğin saldırısına uğrayan hemşire bir böbreğini kaybetti
Fotoğraf: AA

Karaman'da, evlilik teklifini reddettiği Hüseyin B.'nin silahlı saldırısına uğrayan hemşire Emine A., bir böbreğini kaybetti. Emine A.'nın 9 saat süren ameliyatta 3 kez kalbinin durduğu ve yeniden çalıştırıldığı belirtildi. Emine A.'nın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü, intihara kalkışan Hüseyin B.'nin ise sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 24 Ekim günü saat 11.30 sıralarında, Hamidiye Mahallesi'ndeki 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana gelen olayda, Hüseyin B., isimli erkke hemşire Emine A.'ya evlilik teklif etti, ret cevabı alınca da oradan ayrıldı. Bir süre sonra yeniden Emine A.'nın odasına gelen Hüseyin B., kurusıkıdan dönüştürülen tabancayla ateş etti. Ardından da intihara teşebbüs etti.

Yaralanan Emine A. ve Hüseyin B.'ye ilk müdahaleyi sağlık merkezindeki doktorlar yaptı.

Emine hemşirenin kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 9 saat süren ameliyat boyunca 3 kez kalbinin durduğu ve yeniden çalıştırıldığı, 1 böbreğinin de alındığı öğrenildi. Ameliyatta 37 ünite kan verilen, birkaç organı daha hasar gören Emine A.'nın entübeden çıkartılıp uyandırıldığı, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Hüseyin B.'nin ise sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

DHA