birgün

25° AÇIK

YAŞAM 10.06.2021 16:19

Evlilik yıl dönümlerini grev çadırında kutladılar

Bel Karper fabrikasında çalışan işçiler dün grevde 25’inci gününe girerken aynı zamanda Nuray ve Engin çiftinin evlilik yıl dönümlerini kutladı

Evlilik yıl dönümlerini grev çadırında kutladılar

HABER MERKEZİ

Tekirdağ Çorlu’da faaliyet gösteren Bel Karper fabrikasında toplu sözleşme talebiyle başlayan grev devam ederken, işçilerden Nuray ve Engin çifti evlilik yıl dönümlerini direniş çadırında kutladı. İşçiler, evlilik yıldönümü için hazırlanan pastayı kesti.

Bel Karper fabrikasında işçiler Tekgıda-İş Sendikası’nda örgütlendi. Sendika Çalışma Bakanlığı’ndan yetki belgesi almasına rağmen patron toplu sözleşme masasına oturmayı reddetti. Bunun üzerine işçiler toplu sözleşme talebiyle greve çıktı. İşçiler dün grevde 25’inci gününe girerken aynı zamanda Nuray ve Engin çiftinin evlilik yıl dönümlerini kutladı.

Video: Tek Gıda Grev Çadırı hesabı

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol