birgün

24° KAPALI

GÜNCEL 20.08.2019 01:38

Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren gözaltına alındı

Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren'in evinde gözaltına alındığı açıklandı. Polisin gözaltı sebebini söylemediği aktarılıyor.

Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren gözaltına alındı

Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren'in evinde gözaltına alındığını duyurdu.

Polat, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları aktardı:

"Şu anda gazetemiz Evrensel'in yazarlarından Ayşegül Tözeren evinde gözaltına alınıyor. Ayşegül'ün telefonundan annesi ile konuştum. 'Evde bir sürü polis var. Ayşegül'ü gözaltına alıyorlar. Gerekçe söylemiyorlar' dedi. Vatan'daki emniyet binasına götüreceklermiş.

Annesi çok tedirgin ve 'Beni götürmüyorlar' diyerek endişelerini ağlamaklı bir sesle ifade etti. Ayşegül bağırarak, 'Konuşamıyorum, gazetemi çok seviyorum' dedi. Her anı ayrı bir darbe olan bir ülke.

Gazetemizin avukatlarını bilgilendirdim. Arkadaşımız, yazarımız Ayşegül Tözeren'in (

@aysegultozeren

) durumunu yakından takip edeceğiz. #AyşegülTözerenYalnızDeğildir "

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız