2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Evrensel yazarı Ender İmrek hakkında soruşturma açıldı. İmrek, "Eleştiri kapsamındaki her şeyi soruşturma konusu yapıyorlar. Basın üzerinde tahakküm oluşturmak istiyorlar” dedi.

Abone Olgoogle-news
Evrensel yazarı Ender İmrek’e soruşturma

Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek hakkında bir soruşturma daha açıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İmrek ifadeye çağırıldı. Soruşturmanın ne ile ilgili olduğuna dair bilgi ise verilmedi.

Evrensel’e konuşan İmrek, bu soruşturmaların düşünce, ifade ve basın özgürlüğü olmadığının bir göstergesi olduğunu belirterek "Eleştiri kapsamındaki her şeyi soruşturma konusu yapıyorlar. Basın üzerinde tahakküm oluşturmak istiyorlar” dedi.

2 gün önce sokak röportajı yapan muhabirlerin gözaltına alınmasını da hatırlatan İmrek “Bu basına yönelik bir tehdittir” diye konuştu. İmrek 14 Aralık’ta Bakırköy Adliyesi’nde ifade vermeye gideceğini belirtti.

Sosyal medya hesabında soruşturma açıldığı haberini paylaşan İmrek, "Yine bir soruşturma... Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Özel Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan çağrılıyız. Yine muktedirlerin hoşuna gitmeyen bir şeyler yazmış olmalıyız. Basın, düşünce, ifade, örgütlenme özgürlüğü yok bu ülkede. Yarın Bakırköy Adliyesi'nde olacağız. Bakalım, görelim.” dedi.