birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 15.10.2019 12:03

Eylül 2019'da en çok indirilen sosyal medya uygulamaları açıklandı

Eylül 2019'da en çok indirilen sosyal medya uygulamaları açıklandı

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok sosyal medya platformu hayatımıza girdi. Bu platformlar kimi zaman daha dar bir alana hizmet etseler de kimi platformlar fotoğraf, video, durum paylaşımı gibi pek çok farklı unsuru bir arada bulunduruyor. Ancak açıkçası bir sosyal medya platformunun popülaritesi, neler içerdiğine bakmıyor. Bazen fazlasıyla basit platformlar, kısa bir süre içerisinde müthiş bir popülarite yakalayabiliyor.

Webtekno'nun haberine göre, hem Android hem de iOS platformlarında, eylül ayının en popüler sosyal medya platformları belli oldu. Yapılan belirlemelere göre eylül, son dönemlerin en popüler sosyal medya platformlarından "TikTok"un ayı oldu. Kullanıcılar, eylül ayında en çok TikTok'u indirdiler. TikTok'un sadece eylül ayındaki indirilme sayısı 60 milyon olurken, bu sayının yüzde 44 kadarını Hindistan sağladı.

FACEBOOK 50,5 MİLYON KEZ İNDİRİLDİ

TikTok uygulamasını takip eden sosyal medya platformu ise Facebook oldu. Facebook'un Android ve iOS uygulamaları eylül ayı içerisinde 50.5 milyon kez indirildi. Facebook indirmelerinin çoğunluğu da benzer bir şekilde Hindistan'dan yapıldı. Hint kullanıcılar, 50.5 milyon indirme sayısının yüzde 23'ünü tek başlarına yaptılar. Hindistan'ı Endonezya takip etti. Endonezya, eylül ayındaki Facebook indirmelerinin yüzde 11'ini kapsıyor.

eylul-2019-da-en-cok-indirilen-sosyal-medya-uygulamalari-aciklandi-637045-1.

TikTok ve Facebook'u; Instagram, Likee ve Snapchat takip ediyor. Likee uygulaması, TikTok'la neredeyse aynı uygulama olmasına rağmen daha farklı kamera efektleri sunuyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken uygulama, Snapchat oluyor. Her kullanıcının bildiği gibi Snapchat, bir süredir eski popülaritesini yitirmiş durumda ancak geliştirici ekip, uygulamaya bir dizi yeni özellik ekleyerek eski popülaritesini kazanmaya çalışıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız