birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 03.07.2020 12:18

Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesinde savcı mütalaasını açıkladı

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesine ilişkin görülen davada savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesinde savcı mütalaasını açıkladı

Eylül Yağlıkara, 22 Haziran 2018'de Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolmuş, arama çalışmaları sonucu cansız bedeni bir hafta sonra son görüldüğü yerin birkaç kilometre uzağında toprağa gömülü bulunmuştu.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasında savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, sanık Uğur Koçyiğit’in 'çocuğu kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından ise 22 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

Sanık anne Huriye Koçyiğit'in ise oğluna bu eylemleri sırasında yardım ettiği gerekçesiyle 27 yıla kadar hapsi istendi.

NE OLMUŞTU?

8 yaşındaki Eylül, 22 Haziran 2018 tarihinde Polatlı'ya bağlı Uzunbeyli mahallesinde kaybolmuştu. Eylül Yağlıkara'nın cansız bedeni 1 hafta sonra cesedi toprağa gömülü bulunmuştu.

Uğur Koçyiğit "çocuğu kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "cinsel istismar" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından en az 22 yıl hapis cezası talebiyle yargılanıyordu.

Huriye Koçyiğit'in de "çocuğu kasten öldürmek" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarına yardım ettiği gerekçesiyle 27 yıla kadar hapsi isteniyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız