birgün

7° KISA SÜRELİ YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.11.2019 01:25

EYT’lilerin eylemi ses getirdi

EYT’lilerin eylemi ses getirdi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (EYT SYDD) önceki akşam başlattığı “EYT için 10 dakika karanlık” eylemi ses getirdi. Tüm yurtta eyleme yoğun katılım sağlandı, binlerce binada ışıklar yanıp söndü.

Bir hafta süreceği belirtilen eyleme birçok milletvekili, sendika ve demokratik kitle örgütünden de destek geldi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Emeklilik yük değil haktır. EYT mağdurları, kendilerini görmek, duymak istemeyenlere karşı emeklilik haklarını savunmak için her akşam 20.30’da 10 dakika ışıklarını açıp kapamaya çağırıyor. Karanlığı beraber yeneceğiz, beraber kazanacağız” mesajını paylaştı. Birleşik Metal-İş, KESK, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri de eyleme destek verdi. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, önceki gün Meclis koridorlarında ışıkları yakıp kapatarak, EYT'lilerin yanında olduğunu duyurdu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız