birgün

21° AÇIK

Ezgi Mola'ya Musa Orhan'a karşı 'hakaret'ten para cezası

Oyuncu Ezgi Mola, İpek Er'e cinsel saldırıda bulunan ve ölümüne neden olan Musa Orhan’a karşı ’hakaret’ iddiasıyla yargılandığı davada 6 bin 960 TL adli para cezasına çarptırıldı.

GÜNCEL 24.05.2022 15:08
Ezgi Mola'ya Musa Orhan'a karşı 'hakaret'ten para cezası
Abone Ol google-news

Oyuncu Ezgi Mola'ya Batman'da İpek Er'e cinsel saldırıda bulunarak intihar etmesine neden olan Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada para cezası verildi.

Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Mola, 6 bin 960 TL para cezasına çarptırıldı.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımı yapmıştı.

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol