birgün

23° AZ BULUTLU

F-16 pazarlığı sürüyor: MSB yetkilileri dördüncü toplantı için ABD'de

Milli savunma Bakanlığı yetkililerinin, F-16 tedariki ve modernizasyonu için ABD'ye gittiği bildirildi. MSB'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, "F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla ABD tarafından yapılan davet üzerine Millî Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitmiştir" denildi.

SİYASET 15.08.2022 12:25
F-16 pazarlığı sürüyor: MSB yetkilileri dördüncü toplantı için ABD'de
Abone Ol google-news

Millî Savunma Bakanlığı, ABD'nin daveti üzerine F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla bakanlığın teknik heyetinin ABD'ye gittiğini bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla ABD tarafından yapılan davet üzerine Millî Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitmiştir" denildi.

Açıklamada, ABD’den F-16 tedariki ve modernizasyonu kapsamında; Aralık-2021, Şubat, Mart-2022 aylarında olmak üzere Türkiye’de üç toplantı gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol