birgün

7° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 26.07.2019 13:38

Fabrikada gıda zehirlenmesi: 54 işçi hastaneye kaldırıldı

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki bir tekstil fabrikasında çalışan 54 işçi fabrikada yedikleri öğle yemeği nedeniyle gıda zehirlenmesi geçirdi. Alınan bilgiye göre, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan bir tekstil fabrikasında çalışan 54 işçi bulantı ve kusma şikayeti ile Safranbolu Devlet Hastanesi ve Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Tedaviye alınan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İşçilerin fabrikada dün öğlen yedikleri […]

Fabrikada gıda zehirlenmesi: 54 işçi hastaneye kaldırıldı

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki bir tekstil fabrikasında çalışan 54 işçi fabrikada yedikleri öğle yemeği nedeniyle gıda zehirlenmesi geçirdi.

Alınan bilgiye göre, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan bir tekstil fabrikasında çalışan 54 işçi bulantı ve kusma şikayeti ile Safranbolu Devlet Hastanesi ve Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.

Tedaviye alınan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İşçilerin fabrikada dün öğlen yedikleri yemeğin ardından şikayetlerin başladığı belirtildi. 

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “İlgili diğer kurumlarla birlikte tekstil fabrikasında verilen yemekten numuneler alınmış sonuçları beklenmektedir,” dedi. 

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız