birgün

8° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.09.2021 14:04

Fabrikada işten çıkarılan ve paralarını alamayan 2 işçi, güvenlik görevlisini rehin aldı

Urfa'da işten atılıp parasını alamayan iki işçi, alacakları olan 2 bin 500 lirayı tahsil etmek için patronla görüşmelerine engel olan ve kendilerini dışarı çıkarmak isteyen güvenlik görevlisini rehin aldı.

Fabrikada işten çıkarılan ve paralarını alamayan 2 işçi, güvenlik görevlisini rehin aldı

Urfa’da, çalıştığı fabrikadaki işlerinden atılan 2 işçi, 2 bin 500 lira alacaklarının verilmediğini belirterek güvenlik görevlisini rehin aldı. Olay, işçilerin jandarma ekiplerince ikna edilerek gözaltına alınmasıyla son buldu.

Olay, 2'nci Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre, fabrikada işçi olarak çalışan Bayram Polat ile Dilek Şahin, sözleşmeleri feshedilerek işten çıkarıldı.

2 işçi, sabah saatlerinde alacakları olan 2 bin 500 lirayı tahsil etmek için fabrikaya geldi. İşverenle görüşme istekleri geri çevrilen 2 işçi, kendilerini dışarı çıkarmak isteyen fabrikanın özel güvenlik görevlisi Gökhan İ.'yi rehin aldı. Olayın ihbar edilmesiyle bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Güvenlik görevlisini yere yatırıp boğazına satır dayayan Bayram Polat, ekipler tarafından ikna edilmeye çalışıldı.

İŞÇİLER GÖZALTINDA

Elinde bıçak olan Dilek Şahin ise yanına kimsenin yaklaşmamasını istedi. Jandarmanın uzun süren çabası sonucu ikna edilen Bayram Polat ile Dilek Şahin, bıçak ve satırı bırakıp teslim oldu.

Gözaltına alınan iki kişi sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol