birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 17.04.2020 13:30

Facebook, fiziki etkinlikler için 2020'yi kapattı

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Haziran 2021’e kadar düzenlenmesi planlanan tüm fiziksel etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu

Facebook, fiziki etkinlikler için 2020'yi kapattı

İlk olarak 2019’un son günlerinde ortaya çıkan bugün ise küresel bir salgına dönüşne koronavirüs (COVID-19) nedeniyle Facebook 2020 yılında hiçbir etkinlik yapmama kararı aldı.

NTV'nin The Verge’den aktardığı habere göre, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Haziran 2021’e kadar düzenlenmesi planlanan tüm fiziksel etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

Konu ile ilgili Facebook üzerinden açıklamlarda bulunan Zuckerberg şirket çalışanlarının iş seyahatlerinin de Haziran 2021’e kadar ertelendiği bilgisini paylaştı.

Farklı ofislerde görev alan çoğu Facebook çalışanının evden çalıştıklarını hatırlatan Facebook CEO'su, salgın kaynaklı kurallar esnetilse dahi bir süre daha evden çalışmaya devam edileceğinin altını çizdi.

Zuckerberg, süreç normale dönmeye başladığında dahi şirketin ofislerine gelmek istemeyen Facebook çalışanlarının yaz sonuna kadar evden çalışmalarına izin verileceğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol