birgün

17° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 05.11.2019 10:54

Facebook logosunu değiştiriyor

Facebook logosunu değiştiriyor

Facebook logo değiştirerek yeni bir imaj yaratmak istiyor. Dev sosyal ağ servisinin yıllardır alışılagelen mavi beyaz logosu artık kullanılmayacak.

Zuckerberg yeni logo operasyonu ile yıllardır çok fazla yıpranan Facebook imajına yeni bir ruh kazandırmak istiyor.

Gençleri kaybetmeye başlayan Facebook, yeni logosuyla diğer tüm uygulamalarının da ona ait olduğunu herkese hatırlatacak. Çok popüler olan Instagram, WhatsApp ve Oculus gibi markalarda da Facebook logosu kullanılmaya başlanacak.

Öte yandan yeni Facebook logosu çok da yabancı bir görünüme sahip değil. Düz, klasik bri fontla yazılan Facebook yazısından oluşan logo, Facebook’un yeni sadelik politikasını yansıtacak.

Ancak bu değişimin sadece kozmetikle sınırlı kalacağı düşünülüyor zira Facebook’un potikalarını değiştirmeye yönelik bir hazırlığı olmadığı biliniyor. Bu politikaların bir çoğu da dünyanın tepkisini çekiyor.

facebook-logosunu-degistiriyor-645725-1.

Örneğin Avrupa Parlemantosu ve hatta ABD Kongresi Facebook’un daha küçük şirketlere ayrılarak farklı yöneticilerle yönetilmesini istiyor. Ancak Zuckerberg Facebook’u bölmeden kendi yönetiminde tutacağını ısrarla tekrarlıyor. Bu da Facebook’un tekel oluşturan uygulamalara imza atmasına neden olabiliyor.

facebook-logosunu-degistiriyor-645726-1.

Ya da Facebook’un politik kurumlardan gelecek reklamları kontrol etmeden yayınlayacağını açıklaması da büyük tepki toplamıştı. Facebook, bu reklamların arasında iftira, yalan haber gibi detaylara yer verenleri de engellemeyeceğini dile getirmişti.

Kaynak: Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız