birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 30.04.2019 16:24

Facebook’ta ölü kullanıcı sayısı, 50 yıl içinde yaşayan kullanıcı sayısını geçecek

Oxford Üniversitesi, Facebook’taki “ölü kullanıcı” sayısının 50 yıl içerisinde yaşayan kullanıcı sayısını geçebileceğini açıkladı. BBC’nin Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya dayandırdığı habere göre sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki ölü kullanıcıların sayısını durdurulamaz bir hızla artıyor. 2004’te kurulan ve bugün 2 milyar kullanıcısı bulunan Facebook’un 2012’de 30 milyon ölü kullanıcısı vardı. Dünya genelinde her gün ortalama sekiz […]

Facebook’ta ölü kullanıcı sayısı, 50 yıl içinde yaşayan kullanıcı sayısını geçecek

Oxford Üniversitesi, Facebook’taki “ölü kullanıcı” sayısının 50 yıl içerisinde yaşayan kullanıcı sayısını geçebileceğini açıkladı.

BBC’nin Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya dayandırdığı habere göre sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki ölü kullanıcıların sayısını durdurulamaz bir hızla artıyor.

2004’te kurulan ve bugün 2 milyar kullanıcısı bulunan Facebook’un 2012’de 30 milyon ölü kullanıcısı vardı.

Dünya genelinde her gün ortalama sekiz bin Facebook kullanıcısının öldüğü tahmin ediliyor.

Ölü sayısı 4,9 milyara ulaşabilir

BM nüfus verileri ve Facebook’un 2018’deki kullanıcı bilgileri temel alınarak yapılan araştırmaya göre, sitenin büyüme hızının şimdiki gibi olması halinde ölü kullanıcısı sayısı bu yüzyılın sonunda 4,9 milyara ulaşabilir.

Kullanıcısı sayısının 2018’den itibaren hiç artmayacağı varsayımına göre yapılan hesaplamada ise ölü sayısı en az 1.4 milyar olacak. 2070’te ölü kullanıcı sayısı yaşayan kullanıcıların sayısını geçecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız