birgün

0° PARÇALI AZ BULUTLU

Facebook'tan sansürlenen haberin sansürlendiği haberine de sansür

Kaos GL’nin Brezilya’da homofobiye karşı soyunan eşcinsel bir çifti anlatan haberinin Facebook tarafından sansürlenmesini yazan Bianet de sansürlendi.

MEDYA 30.07.2015 11:23
Facebook'tan sansürlenen haberin sansürlendiği haberine de sansür
Abone Ol google-news

Kaos GL’in internet sitesinde yer alan habere göre, “Homofobiye karşı çırılçıplak” başlıklı haberin Facebook Türkiye tarafından sansürlenmesini yazan Bianet haberi de paylaşımdan kaldırıldı.

Facebook, haber manşeti olarak kullanılan ve orijinal habere ait fotoğrafın “topluluk kurallarını ihlal ettiğini” söyledi. Bianet sayfası yöneticilerini de yöneticilikten atan Facebook ayrıca “Facebook kurallarıyla uyuşmadığı gerekçesiyle bianet’in paylaştığı içerikler birden fazla kez paylaşımdan kaldırılmıştır” uyarı mesajını paylaştı.

Kaos GL’nin sansürlenen haberi, Brezilya’da eşcinsel bir çiftin homofobiyi protesto etmek için Sao Paulo Paulista Meydanı’nda soyunmasını konu ediniyor. Haber konu olan ve KaosGL.org’un yayınladığı fotoğraflarda ise, çift birbirine sarılmış bir şekilde poz veriyor.

Sansüre konu olan fotoğraf ise şu:

facebook-tan-sansurlenen-haberin-sansurlendigi-haberine-de-sansur-60514-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol